Co tu dużo mówić. Za sprawą Zdrapki Wielkopostnej trafiliśmy do świata wielkich mediów. Zapraszamy do obejrzenia wzmianki w Teleekspresie

Radek Lebowski ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego z Krakowa opowiada w audycji "Po Bożemu" o Zdrapce Wielkopostnej (i nie tylko).

Zapraszamy do posłuchania / obejrzenia.

 

"Życie własne, prywatne, zawodowe - to właśnie jest życie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego... Przychodząc do wspólnoty, będąc na rekolekcjach  ingacjańskich, poznałam największego Przyjaciela, jaki może być w życiu."

"Łączy nas to, że chcemy łączyć wiarę ze swoim życiem. I by to, czym żyjemy w środku, mieć na co dzień. Wspólnota bardzo w tym pomaga - nawzajem się wspieramy, formujemy. W naszym charyzmacie jest też działalność apostolska, która pomaga w tym, żeby swoją wiarę przekuwać w czyny."

Marta, Renata, Kasia, Piotr, o Czesław i Marcin ze wspólnoty w Poznaniu opowiadają o wspólnocie i jej duchowości.


 

Najłatwiej jest nas okreslić przez styl życia. Nie to co robimy, gdzie robimy, bo nie jesteśmy ruchem zadaniowym o ściśle określonym apostolstwie. Wyróżnia nas styl życia, sposób podejmowania decyzji - to słynne ignacjańskie rozeznawanie - metoda, która prowadzi nas do poszukiewania tego, czego Pan Bóg od nas oczekuje w każdej sytuacj, w każdym moomencie ...

O wspólnocie, jej charyzmacie i o tym, jak wspólnota pomaga nam żyć po chrześcijańsku w Radio Warszawa opowiadali członkowie naszej wspólnoty: Ania, Joasia i Bogdan.


Nagranie można pobrać ze strony radia: plik mp3 (10,3 MB).

Na wspólnotowym kanale youtube opublikowano niedawno wypowiedzi członków zespołu odpowiedzialnych za Wspólnotę Światową, którzy dzielą się wrażeniami ze spotkania. Ich wspólną radością jest widoczny proces przekształcania się WŻCh w jedno ciało apostolskie. Oderwane od siebie wspólnoty mieszkające w różnych częściach globu stają się jednym organizmem, w ramach którego coraz chętniej komunikujemy się, mamy wspólną wizję działania, wspólne cele, nawiązujemy wpsółpracę apostolską ponad granicami, budując sieci apostolskie.

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl