Świeca z napisem "Embrace the world" i z logiem spotkania młodychBieżący numer Newslettera Euroteamu zawiera relacje z kilku międzynarodowych spotkań, które odbyły się w ostatnim czasie, wieści z życia wspólnot narodowych, a także zaproszenia na różne wydarzenia i inicjatywy. 

Z perspektywy duchowej …

We wrześniu minęła dwudziesta rocznica zamachu na World Trade Center.  Newsletter otwiera fragment wspomnienia ojca Jamesa Martina, amerykańskiego jezuity, który przedstawia tamtą rzeczywistość z perspektywy duchowej. Ojciec James dzieli się doświadczeniem aktywnej obecności Boga w strefie Ground Zero. 

Podobnie jak wiosną, Euroteam musiał odwołać spotkanie zaplanowane na koniec października w Londynie. Postanowiliśmy więc spotkać się na jeden dzień w "wirtualnym Londynie" na Zoomie ... Fernando Vidal, członek Światowej Rady Wykonawczej i jej  "eurolink" dołączył do nas na kilka godzin w naszej sesji burzy mózgów na temat konkretnych sposobów naszej służby w nowo powstającej nowej rzeczywistości, "nowej normie". Po czasie modlitwy i dzielenia, pracowaliśmy nad niektórymi priorytetami naszego powołania. Piszemy ten list, żeby na bieżąco poinformować Was o omawianych przez nas tematach i ważnych projektach, które chcielibyśmy Wam zaproponować.

Najważniejsze treści Newslettera Euroteamu

październik 2020

Wiadomości z WŻCh w Europie i Euroteamu

Ostatnie pół roku było wyjątkowym doświadczeniem  dla Euroteamu.  Euroteam musiał odwołać spotkanie ze Światową Radą Wykonawczą w Rzymie zaplanowaną na kwiecień i kontynuował pracę online na Zoomie oraz drogą e-mailową.  Stopniowo, nie tylko czuliśmy się „zmuszeni” do przejścia na spotkania online, ale też zaczęliśmy mieć pomysły, jak zdalnie utrzymywać więź między członkami WŻCh w trakcie pandemii. 

Euroteam przesłał nam kolejny newsletter, w któym podsumowuje spotkania ostatnich miesięcy, które oczywiście odbywały się z konieczności online, kilka słów o nowym wiceasystencie Światowej WŻCH, o. José de Pablo S.J. oraz wieści i inspiracje ze wspólnot europejskich. Na razie dostępna jest tylko wersja angielska. ET_Newsletter_2020-10.pdf

 

W dziale poświęconym na wieści z Euroteamu zamieściliśmy ostatnie numery Newslettera Euroteamu. Polecamy uwadze numer z lipca i inicjatywę obozu dla młodzieży, który w 2021 r. organizuje wspólnota w Hiszpanii. Newslettery są opublikowane w języku angielskim.

List Euroteamu z lipca 2020, pandemia COVID-19, projekt obozu dla młodzieży w 2021 r.

Wersja polska:

ET_list_2020-07.pdf

Wersja angielska.

ET_Newsletter_2020-07.pdf

ET_Newsletter_2020-07_Youth_project.pdf

Newsletter Euroteamu z marca, początek pandemii, Zdrapka Wielkopostna w Polsce. Wersja angielska

ET_Newsletter_2020-03.pdf

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl