baner tytułowy portalu medytuj słowo - wschód słońca, dachy miasteczka, w tle góry,

www.medytujslowo.pl

 

Ale od początku

W październiku 2019 w Morasku, podczas Forum Wspólnot Lokalnych, przedstawiony został pomysł utworzenia zespołu krajowego ds. rekolekcji w życiu codziennym. Jego zadaniem miało być stworzenie platformy internetowej umożliwiającej przeżycie Ćwiczeń Duchownych tym, którzy mają takie pragnienie, ale nie mogą skorzystać ani z formy rekolekcji zamkniętych, ani propozycji wspólnotowych rekolekcji w życiu codziennym, organizowanych w określonym terminie przez nasze wspólnoty lokalne. 

 

Praca

Na szczęście ani pandemia, ani inne zawirowania nie przeszkodziły w realizacji tego projektu i udało się nim zainteresować kilkanaście osób z Trójmiasta, Lublina, Warszawy, Poznania, Krakowa i Wrocławia. Choć zupełnie tego nie planowaliśmy to cała dwuletnia praca przebiegała on-line ­– jest to dla nas znak czasu. Zaczynaliśmy od burzy mózgów – do kogo chcemy skierować portal. Potem były pomysły jak to zrobić, szukanie nazwy i etap przygotowania materiałów. Cały ten czas uczyliśmy się od siebie. I tak oto na zakończenie Roku Ignacjańskiego, 31 lipca 2022 – w liturgiczne wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, wystartował nowy portal Medytuj SŁOWO (medytujslowo.pl).

 

Dla kogo?

Zdecydowaliśmy, że ta propozycja nie będzie skierowana tylko do osób znających medytację ignacjańską, ale również do tych, którzy jej jeszcze nie doświadczyli, a poszukują głębszej duchowości innej niż tradycyjna forma modlitwy. Dlatego na stronie oprócz samych rekolekcji znajdują się dodatkowe materiały wyjaśniające. Zadbaliśmy również, aby treści były czytelne, łatwo dostępne na urządzeniach mobilnych, do odsłuchu i do druku. A to wszystko w celu promowania duchowości ignacjańskiej :)

 

Co i jak?

Portal daje możliwość odbycia indywidualnych rekolekcji w życiu codziennym (w swoim środowisku, poza domem rekolekcyjnym), w dogodnym czasie, i co najważniejsze z możliwością spotkania się z osobą towarzyszącą – osobiście lub online. 

 

Materiały

Dziś na stronie są umieszczone cztery serie rekolekcji, przygotowane przez ośrodki lokalne oraz materiały, które pomogą w medytacji, takie jak artykuły, konferencje, relacje uczestników. To dopiero początek i nowe serie są w przygotowaniu. A na kolejne pilnie czekamy – to prośba do was, zgłaszajcie nam swoje rekolekcje! I rzecz dodatkowa dla wspólnot :) wszystkie serie, które pojawią się na stronie będą dostępne do łatwego pobrania.

 

Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne osoby. W każdej sprawie można kontaktować się przez zakładkę „kontakt” na stronie www.medytujslowo.pl

 

Barbara Wielgus

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl