winnica, zielone gronaJesteś zainteresowany duchowością ignacjańską? Uczestniczyłeś w rekolekcjach ignacjańskich w domu rekolekcyjnym lub w życiu codziennym? Podoba Ci się ta duchowość? Widzisz wartość w działaniu dla dobra innych?

Jeśli tak, to Wspólnota Życia Chrześcijańskiego może być dla Ciebie! W niej pogłębisz swoją formację, zaangażujesz się na rzecz innych i spotkasz ludzi, którzy Ci w tym pomogą.

Zapraszamy kobiety i mężczyzn, osoby młode i starsze, wszystkich, którzy szukają swojego miejsca w Kościele, do włączenia się we Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego w Warszawie. Osoby zainteresowane i pragnące uzyskać więcej informacji proszone są o zgłaszanie się pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dzielimy się wielką radością, że 19 czerwca 2022 r.pięć osób z prewspólnoty złożyło przymierze czasowe. Okazją do tego była Msza św. na zakończenie roku formacyjnego, której przewodniczył nasz asystent o. Leszek Mądrzyk. W czasie tej Eucharystii modliliśmy się też szczególnie za osoby chore z naszej wspólnoty, które znajdują się w szpitalu, Julitę i Ewę.

Wizerunek św. Szczepana pędzla Giotto di BondoneHomilia na Mszy św. z okazji 40-lecia wspólnoty św. Szczepana

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Dobrego Pasterza, jest Nim Jezus Chrystus. Dobry Pasterz to taki, który daje życie owcom, głosi słowo Dobrej Nowiny, które dociera do serca człowieka. Kiedy myślimy o dobrym pasterzu, to jednocześnie myślimy o pasterzach, jakimi są kapłani, i słusznie. Modlimy się w tym dniu o nowe powołania kapłańskie i do życia zakonnego.

Ale warto sobie uświadomić, że każdy chrześcijan jest powołany do tego, aby być dobrym pasterzem w miejscu, w którym żyje, pracuje, tworzy rodzinę. Świeccy mają być dobrymi pasterzami w świecie. Kapłani mają być dobrymi pasterzami wewnątrz wspólnoty Kościoła, a świeccy mają być dobrymi pasterzami w świecie, wszędzie tam, gdzie ich Pan powołuje.

Tort jubileuszowyWspólnota św. Szczepana, jedna z pierwszych wspólnot WŻCh w Polsce, 21 kwietnia świętowała 40-lecie swojego powstania. Za tę piękną rocznicę dziękowaliśmy Bogu w czasie Mszy św. 8 maja. Odprawiali ją o. Adam Schulz, pierwszy asystent wspomnianej wspólnoty, oraz o. Leszek Mądrzyk. W czasie homilii o. Adam przybliżył historię powstania tej wspólnoty. Natomiast odwołując się do jej patrona, św. Szczepana, ukazał jej rolę w rozwoju WŻCh w Polsce oraz posługę, jaką pełniła i pełni do tej pory. Jubilaci odnowili też uroczyście stałe Przymierze.

zdjęcie pustyni z piaszczystymi wydmami.

Mszą św. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęły się 18. już radiowe rekolekcje ignacjańskie w ciągu życia, które organizuje Wspólnota Życia Chrześcijańskiego we współpracy z Radiem Warszawa i ojcami jezuitami. Eucharystii przewodniczył ks. Mariusz Wedziuk, dyrektor Radia Warszawa.

Rekolekcje zaczęły się w wyjątkowo trudnym czasie, kiedy za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Nawiązał do tego w swojej homilii o. Leszek Mądrzyk SJ. Przywołał słowa refrenu powtarzanego w czasie śpiewu psalmu responsoryjnego: „Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu”. – Bądź z nami, Panie, z tymi, którzy cierpią na Ukrainie, z tymi, którzy chcą ich przyjąć, z tymi, którzy mogą doprowadzić do zatrzymania tej wojny – mówił o. Leszek.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego po raz kolejny organizuje w Wielkim Poście rekolekcje radiowe w ciągu życia według metody św. Ignacego Loyoli. Jak zwykle wpisane są one w to, czym żyje Kościół. Hasło „Ujrzeć wszystko na nowo w Chrystusie” nawiązuje do trwającego obecnie Roku Ignacjańskiego (20 maja 2021 – 31 lipca 2022). 12 marca mija 400 lat od kanonizacji św. Ignacego. Natomiast 500 lat temu, 20 maja 1521 roku, Ignacy z Loyoli jako żołnierz armii króla hiszpańskiego został poważnie ranny w nogę i po tym wydarzeniu rozpoczął drogę nawrócenia.

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl