Konteplacja o Wcieleniu

Medytacja - Wcielenie Boga

Medytacja - Droga do Betlejem

Kontemplacja o Wcieleniu [ĆD 102]

Modlitwa przygotowawcza – zwyczajna (tj. prosić należy Boga, naszego Pana, o łaskę, żeby wszystkie moje zamiary, czyny i prace skierowane były wyłącznie ku służbie i chwale Jego Boskiego Majestatu).

Wprowadzenie 1.

Przypomnieć sobie treść tego, co zamierzam kontemplować. Tutaj chodzi o to, jak Trzy Osoby Boskie spoglądały na powierzchnię lub okrąg całej ziemi pełnej ludzi i jak widząc, że wszyscy idą do piekła, postanawiają w swojej odwieczności, że Druga Osoba stanie się człowiekiem, żeby zbawić rodzaj ludzki. Tak więc kiedy nadeszła pełnia czasów, wysyłają Anioła Gabriela do naszej Pani [362]

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Warszawie rozpoczęła nowy rok pracy formacyjnej Mszą św. w niedzielę 18 października o godz. 17.00 w dolnym kościele w sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Z powodu epidemii i związanych z nią obostrzeń sanitarnych zebrała się niewielka grupa osób, ale dziękowaliśmy Bogu, że mogliśmy spotkać się na wspólnej modlitwie. Nasz asystent o. Leszek Mądrzyk w homilii nawiązał do Liturgii Słowa. Zwrócił uwagę na to, że św. Paweł w liście do Tesaloniczan dziękuje Bogu za wspólnotę wierzących, wspominając ich „dzieło wiary, trud miłości i wytrwałą nadzieję w Panu”. Kaznodzieja odniósł te słowa do naszych wspólnot, w których dzielimy się wiarą i życiem.

 

w związku z zaleceniem, aby w obecnej sytuacji ograniczać bezpośrednie spotkania zdecydowaliśmy się, aby spotkanie 28 października (środa) dla osób zainteresowanych WŻCh odbyło się on line. Spotkanie on line rozpocznie się  o godz. 18.30 (planujemy ok 1,5-2 godz.) - link do spotkania na Zoom będzie podany we wtorek, proszę zaglądać do poczty,

Matce Bożej powierzam nasze spotkanie i pozdrawiam serdecznie,

Ewa Poleszak

Osoby zainteresowane włączeniem się do Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Warszawie (szczególnie te, które uczestniczyły już w rekolekcjach ignacjańskich w domach rekolekcyjnych albo w życiu codziennym) zapraszamy na spotkanie otwarte, które odbędzie się w środę 28 października 2020 r. o godzinie 18.30 w salce WŻCh przy ul. Rakowieckiej 61, wejście od ulicy św. Andrzeja Boboli.

Zapraszamy kobiety i mężczyzn, osoby młode i nie tylko, wszystkich, którzy pragną kontynuować formację oraz angażować się apostolsko poprzez wejście do prewspólnoty WŻCh. Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby chcące uczestniczyć w tym spotkaniu prosimy o przesłanie wcześniej drogą e-mailową informacji potwierdzającej na podany wyżej adres Ewy Poleszak.

Pragniemy spotkać Ciebie, Zmartwychwstały Panie, pośród ograniczeń i trudnego dziś. Ty trzymasz losy świata w Twoich kochających dłoniach. Napełnij nasze serca ufnością i pokojem, że jesteś z nami i prowadzisz każdego dnia.

Tobie  wierzymy, w Tobie pokładamy nadzieję, bo Ty jesteś źródłem naszego życia... Spraw, abyśmy z wdzięcznością  przyjmowali Twoje dary, żyli nadzieją i nieśli ją innym.

Jednoczymy się duchowo z każdym z Was.

Leszek Mądrzyk SJ, Ewa Poleszak, Beata Mikołajczuk-Gąska, Adam Skutnik

Drodzy wspólnotowicze z warszawskiej WŻCh!

Przeżywamy wyjątkowy czas pandemii, która tym razem na różne sposoby zaatakowała praktycznie cały świat. Wielu z nas zadaje sobie pytania o to co ona w nas zostawi, jacy będziemy jako chrześcijanie i jako ludzie. Jesteśmy w trakcie jakiegoś ważnego, bolesnego i niepokojącego doświadczenia i nie wiemy dokąd ta droga nas poprowadzi.
Być może w tych tygodniach mamy trochę więcej czasu dla siebie, albo zwyczajnie zdecydowanie więcej przebywamy w domu.

Zachęcamy do duchowej jedności ze wspólnotą światową i WŻCh w Polsce poprzez udział we Mszy św. on-line. Są dwie propozycje:

– Wspólnota europejska zaproponowała transmisję Mszy św. w środę o godzinie 15.00, którą w języku angielskim odprawi dla WŻCh o. Nikolaas Sintobin SJ. Transmisję można będzie znaleźć na wspólnotowym profilu Facebook „Christian Life Community in Europe”: https://clc-cvx.eu/

– Asystent WŻCh o. Leszek Mądrzyk SJ zaprasza na Mszę św. o godzinie 18.30, która będzie transmitowana on-line przez https://poglebiarka.pl/transmisje-live/ w kaplicy jezuickiej w Warszawie. Ojciec Leszek, odprawiając tę Mszę św., będzie się modlił szczególnie za wspólnotę światową i za WŻCh w Polsce.

Msza św. na zakończenie rekolekcji radiowych w niedzielę, 29 marca, nie będzie odprawiana na ul. Rakowieckiej, ale w konkatedrze na Kamionku na Pradze. Zapraszamy do włączenia się we wspólne przeżycie tej Eucharystii, transmitowanej przez Radio Warszawa o godz. 18.00, która będzie sprawowana również w intencji wszystkich uczestników ignacjańskich rekolekcji radiowych oraz za osoby zaangażowane w ich prowadzenie.

Dnia 7 grudnia, w przededniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi, członkowie Warszawskiej WŻCh spotkali się na Dniu Skupienia. Tematem było przeżywanie Eucharystii. Rozpoczęliśmy konferencją o. Leszka Mądrzyka SJ. Nawiązał on do cyklu katechez Papieża Franciszka dotyczących Eucharystii oraz do ogłoszonego przez Komisję Episkopatu Polski programu dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022. Program ten jest pod hasłem „Eucharystia daje życie”.

Najważniejsze dla każdego z nas jest odkrywanie piękna i tajemnicy Eucharystii. Msza święta jest modlitwą: najwspanialszą, najbardziej wzniosłą, najbardziej konkretną. Jest to spotkanie pełne miłości, spotkanie z Bogiem przez Jego Słowo oraz Ciało i Krew Jezusa.

plakatSmed2019

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl