Tort jubileuszowyWspólnota św. Szczepana, jedna z pierwszych wspólnot WŻCh w Polsce, 21 kwietnia świętowała 40-lecie swojego powstania. Za tę piękną rocznicę dziękowaliśmy Bogu w czasie Mszy św. 8 maja. Odprawiali ją o. Adam Schulz, pierwszy asystent wspomnianej wspólnoty, oraz o. Leszek Mądrzyk. W czasie homilii o. Adam przybliżył historię powstania tej wspólnoty. Natomiast odwołując się do jej patrona, św. Szczepana, ukazał jej rolę w rozwoju WŻCh w Polsce oraz posługę, jaką pełniła i pełni do tej pory. Jubilaci odnowili też uroczyście stałe Przymierze.

Po Mszy św. rozpoczęła się agapa. Z okazji tego jubileuszu odwiedziła nas Jola Żero-Grochowska z Białegostoku, odpowiedzialna za WŻCh w Warszawie z ramienia Rady Wykonawczej. Jola, składając życzenia jubilatom, wspomniała o wspólnych początkach przed 40 laty wspólnoty z Białegostoku. Wręczyła też jubilatom świeżo wydrukowane obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Dobrej Drogi z rzymskiego kościoła ze specjalnie przetłumaczoną modlitwą. Był także słodki upominek – sękacz prosto z Podlasia. Wspólnota św. Szczepana częstowała nas tortem i pysznym sernikiem.

Wysłuchaliśmy również świadectwa przedstawionego przez Wandę Smogorzewską, która przybliżyła nam drogę wspólnoty św. Szczepana oraz owoce jej 40-letniej przynależności do WŻCh. Obejrzeliśmy także prezentację z życia tej wspólnoty, czyli zdjęcia dokumentujące najważniejsze wydarzenia, które razem przeżywali.

Przy tej okazji dziękujemy Jubilatom za tworzenie historii WŻCh w Polsce oraz za ich wieloletnią posługę i zaangażowanie, które mogą być inspiracją dla innych wspólnot.

Życzy Wam, Kochani, otwarcia na Boże prowadzenie w kolejnych latach!

Beata Mikołajczuk-Gąska

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl