Drodzy wspólnotowicze z warszawskiej WŻCh!

Przeżywamy wyjątkowy czas pandemii, która tym razem na różne sposoby zaatakowała praktycznie cały świat. Wielu z nas zadaje sobie pytania o to co ona w nas zostawi, jacy będziemy jako chrześcijanie i jako ludzie. Jesteśmy w trakcie jakiegoś ważnego, bolesnego i niepokojącego doświadczenia i nie wiemy dokąd ta droga nas poprowadzi.
Być może w tych tygodniach mamy trochę więcej czasu dla siebie, albo zwyczajnie zdecydowanie więcej przebywamy w domu.

Przesyłam Wam w załącznikach kilka słów propozycji na osobisty czas skupienia.

Proponuje, aby każdy z nas – wg własnych pragnień i możliwości zorganizował sobie np. pół dnia skupienia. Najpierw w tym czasie wsłuchajmy się na spokojnie, być może po raz kolejny, w słowa papieża Franciszka wypowiedziane na pustym placu św. Piotra, w piątek 27 marca br. W załączniku znajdziecie tekst tego przemówienia. Być może niektórzy z was zdecydują się pozostać tylko przy rozważaniu zaproponowanym przez papieża.

Oprócz tego dołączam krótkie moje wprowadzenie do medytacji, zatytułowane: Szukać i znajdować Boga we wszystkim, ponieważ jest to ważny rys duchowości ignacjańskiej.
Proponuję, aby każdy z Was osobiście odprawił medytację na bazie tych punktów. Możemy również zaplanować w trakcie skupienia uczestnictwo we mszy św. on-line i przyjąć komunię św. duchowo, modląc się za siebie nawzajem.

Po przeżytym skupieniu proponuję, abyście zebrali i zapisali sobie najważniejsze refleksje z tego czasu oraz poszukali sposobu do podzielenia się tym doświadczeniem we wspólnotach podstawowych wtedy i w taki sposób, w jaki będzie to możliwe.

Ponieważ na dzisiaj nie można określić ile tygodni czy raczej miesięcy potrwa okres pandemii, więc bardzo wszystkich zachęcam, abyśmy wewnątrz wspólnot podstawowych poszukali możliwego dla nas sposobu komunikacji np. przez Skype czy przy pomocy innych narzędzi, aby móc w ten sposób przeżywać co pewien czas spotkanie we wspólnocie. Jest to nowe wyzwanie, z którym warto się obecnie zmierzyć, a nie jest ono bardzo trudne. Jak może zauważyliście na profilu fb Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce, w ostatnią sobotę mieliśmy spotkanie Rady Wykonawczej przy pomocy Skype.

Podobnie jak pisaliśmy do Was wcześniej, zachęcam w tym wyjątkowym czasie do uważniejszego słuchania Pana Boga, który na wiele sposobów pragnie do nas przychodzić. Wspierajmy też siebie nawzajem i te osoby ze wspólnoty i nie tylko, które potrzebują naszej pomocy, słowa nadziei i obecności.
Polecam się Waszej modlitwie i sam o niej zapewniam, szczególnie podczas Eucharystii.

Życzę Każdej i Każdemu z Was głębokiego przygotowania się do zbliżających się Świat Paschalnych oraz wiele darów od Zmartwychwstałego Pana.

Leszek Mądrzyk SJ
Asystent WŻCh

Załączniki:
Przemówienie papieża Franciszka
Wprowadzenie do medytacji

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl